סוגי ביטוח

ביטוח בריאות

החל משנת 1994 קיים בישראל חוק בריאות ממלכתי אשר מבטיח כי כל אזרח מדינת ישראל יזכה לשירותי בריאות בסיסיים. לאחר הכנסת החוק התבקש כל אזרח להצטרף לאחת מארבע קופות החולים הפועלות בישראל ודרכן לקבל את השירותים הרפואיים. סל הבריאות אשר נקבע על ידי וועדה בכל שנה קובע מהם השירותים הרפואיים אותם יספקו קופות החולים למבוטחים ובאפשרות קופות החולים לספק שירותים נוספים על פי בחירתן.

לרוב הביטוחים הרפואיים שמספקות קופות החולים מבטיחות טיפולים בסיסיים כמו בדיקות דם, טיפול אצל רופא משפחה, תרופות, אשפוזים וניתוחים. כל אזרח יכול לבחור האם להסתפק בביטוח בריאות הרפואי הבסיסי שמספקת קופת החולים, או האם לרכוש גם ביטוח רפואי בחברת ביטוח פרטית. כיום קופות החולים מציעות למבוטחים ביטוחים משלימים וכיסויים מורחבים אשר כוללים טיפולים אלטרנטיביים, כיסוי גדול יותר לתרופות והנחה על טיפולים מיוחדים.

ביטוח רפואי משלים מבטיח שירותים רפואיים מתקדמים, תרופות אשר אינן כלולות בסל התרופות, טיפולים מיוחדים ועוד. ביטוח רפואי פרטי בדרך כלל נועד לכסות טיפולים רפואיים יקרים במיוחד כמו אשפוזים בחו"ל, התייעצות עם רופאים מומחים, ניתוחים מורכבים, תרופות יקרות, הוצאות שהיה בחו"ל לצורך טיפולים וכדומה. הביטוח הרפואי הפרטי נועד להתמודדות עם מצבים רפואיים בלתי שגרתיים המצריכים טיפול רפואי מיוחד ובדרך כלל גם יקר יותר.

רכישה של ביטוח בריאות פרטי מבטיחה למבוטח כי יקבל את השירותים הרפואיים המתקדמים להם הוא נזקק ללא צורך בהמתנה או בוועדות ואישורים מיוחדים. כל אחת מחברות ביטוח מציעה פוליסה שונה של ביטוח בריאות ומחירה של הפרמיה החודשית משתנה מחברה לחברה ונקבעת בהתאם לגילו, מצבו המשפחתי והרפואי של המבוטח. ניתן גם לבדוק ולשאול עם אילו רופאים מומחים ומנתחים עובדת חברת הביטוח טרם החתימה על הפוליסה.

ברוב חברות הביטוח ניתן לעדכן את פוליסת הביטוח בהתאם לשינויים והתפתחויות בתחומי הרפואה השונים. רוב חברות הביטוח מעדכנות את הפוליסות בהתאם לכל חידוש טכנולוגי או רפואי שמגיע לשוק. כמעט בכל חברות הביטוח על המבוטח למלא הצהרת בריאות טרם החתימה על הפוליסה על פיה ייקבעו התנאים הבסיסיים של הפוליסה ויוחלט האם לבטח בביטוח בריאות או לא.

    קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

    לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

    או מלאו את הפרטים:

    הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

    חייגו עכשיו צרו קשר