ביטוח סיעודי פרטי

ביטוח סיעודי פרטי הוא ביטוח לכל דבר, בו אדם חותם על פוליסת ביטוח עם חברת ביטוח שמבטיחה לממן טיפולים סיעודיים במידה ויזדקק לכך בעתיד. בעקבות עליית תוחלת החיים בישראל, יותר ויותר אנשים נזקקים לסיוע סיעודי לרוב בגיל הזיקנה אולם לעיתים גם בגילאים צעירים.

משפחות רבות שיקירם נזקק לסיוע סיעודי עקב קשיים בתפקוד היומיומי ואינן מסוגלות לסייע בעצמן עקב מחסור בזמן, ביכולת או מכל סיבה אחרת מוצאות כי ההוצאות החודשיות על טיפול סיעודי יכולות להגיע לסכומים גבוהים מאוד.

משפחה אשר יקירה נדרש לטיפול סיעודי צריכה לפנות זמן רב על מנת לטפל בקשיש בעצמה, או לשלם אלפי שקלים בחודש למטפל סיעודי או כתשלום למוסד סיעודי כזה או אחר, שבמקרים רבים יכול להיות נטל כלכלי של ממש למשפחה אשר לא התכוננה לכך מבעוד מועד. רכישה של ביטוח סיעודי מבטיחה כי במידה ויגיע הרגע בו אדם יזדקק לעזרה סיעודית, הוא יוכל לזכות לטיפול מתאים.

האם גימלת סיעוד של ביטוח לאומי מספיק?

כיום אדם בגיל פרישה (גבר מגיל 67 ואשה מגיל 62) אשר הגיע למצב סיעודי ושילם את כספי הביטוח הלאומי אותם הוא נדרש לשלם על פי חוק במשך חייו, זכאי לגמלה מהמוסד לביטוח לאומי. כספי הביטוח הלאומי אממנים מספר שעות טיפול סיעודי בשבוע – עד 18 שעות בלבד, כאשר הביטוח הלאומי אינו משתתף כלל בהוצאות על מוסד סיעודי וכאן עולה הצורך בביטוח סיעודי פרטי.

ביטוח סיעודי פרטי

מדי שנה מפרסמות חברות הביטוח תכניות חדשות לביטוחים, נרחבים יותר ופחות ובמקרים רבים אנשים רוכשים ביטוח סיעודי פרטי בנוסף לביטוח המשלים המוצע על ידי  קופת החולים. כמו בגמלת הביטוח הלאומי, גם חברות הביטוח הפרטיות מתנות את קבלת כספי הביטוח בכך שאדם יענה לקריטריונים מסוימים המגדירים מתי אדם הגיע למצב סיעודי.

כל אדם יכול לפנות לאחת מחברות הביטוח בצורה ישירה או באמצעות סוכן ביטוח ולרכוש ביטוח סיעודי – שהוא למעשה ביטוח סיעודי פרטי.

לפני שחותמים על פוליסה של ביטוח סיעודי פרטי, חשוב לבדוק מהם התנאים הנדרשים כדי לקבל את כספי הביטוח. כמו כן, לכל חברת ביטוח קיימים סעיפים המפרטים את המקרים החריגים בהם אדם לא יהיה זכאי לכספי הביטוח.

חלק מחברות הביטוח דורשות קבלות המוכיחות את ההוצאות הכספיות על הטיפול הסיעודי, לפני שהמשפחה תקבל את כספי הביטוח. במקרים אחרים, בהם הפוליסה היא פוליסת פיצוי, חברת הביטוח משלמת את כספי הביטוח מרגע שאדם הוכח כנמצא במצב סיעודי. מקרה זה עדיף כאשר למשפחה אין קבלות לספק במידה ואחד מבני המשפחה דואג לטיפול בקשיש. סכום הביטוח שישולם למבוטח על ידי החברה בכל חודש משתנה מחברת ביטוח אחת לשנייה.

ברוב המקרים כספי הביטוח לא משולמים באופן מיידי מרגע שאדם הופך לסיעודי, אלא ישנה תקופת המתנה. גם תקופת ההמתנה משתנה מחברה אחת לשנייה, כאשר בדרך כלל מדובר בתקופה של חודש או חודשיים, במהלכה ההוצאות על הטיפול הסיעודי הן של המשפחה בלבד. במקרים חריגים תקופת ההמתנה יכולה להיות ארוכה מאוד, כך שמקבלים את כספי הביטוח רק לאחר שמוצו כספי הביטוח מקופות החולים.

רוב הביטוחים הפרטיים תקפים לכל החיים ולא לתקופת זמן מוגבלת, כל זאת בתנאי שהמבוטח משלם את כספי הביטוח באופן קבוע. בחלק מחברות הביטוח קיים סעיף שמבטיח שגם אם המבוטח הפסיק לשלם את כספי הביטוח מסיבה זו או אחרת, בדרך כלל עקב קשיים כלכליים, הוא עדיין יהיה זכאי לאחוז מסוים מכספי הביטוח.

ברוב חברות הביטוח הסכום החודשי אותו משלם המבוטח הוא קבוע מראש, ללא אפשרות לשינוי בעתיד. בחברות ביטוח מסוימות הסכום החודשי עולה עם השנים וזהו סעיף שחשוב לבדוק, שכן משפחות רבות מוצאות עצמן לא מסוגלות לשלם את הסכום החודשי שהפך לגבוה במיוחד. בכל פוליסת ביטוח שבוחרים, בייחוד אם מדובר בביטוח סיעודי חשוב לקרוא היטב את פוליסת הביטוח ואת האותיות הקטנות, בייחוד על מנת שלא תרכשו ביטוח ובו תנאים שאתם כבר זכאים להם מביטוחים אחרים שרכשתם בעבר, כמו למשל הביטוחים של קופות חולים.

    קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

    לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

    או מלאו את הפרטים:

    הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

    חייגו עכשיו צרו קשר