חברות ביטוח

לפי חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח), התשס"ה 2005, לא כל אדם או חברה שמחליטים על כך יכולים פשוט לעסוק בתחום הביטוח. יתרה מכך, החוק הזה מרחיב את ההגבל הבסיסי הזה שבא מהחוק הישן יותר – חוק הפיקוח על עסקי ביטוח, התשמ"א 1981, וקובע, כי לא ניתן לעסוק בענף ביטוחי כלשהי אם אין רישיון מבטח מתאים עבור הענף הספציפי.

חברות ביטוח הינן גופים אשר להם רישיון מבטח והם מורשים לעסוק בכל הנוגע לביטוח באותו ענף. חברות ביטוח בישראל חייבות לקבל היתר מטעם המפקח על הביטוח. מדי בפעם בפעם מפורסם חוזר המפקח על הביטוח בנושאים משתנים, אשר בא לעדכן ולהרחיב בנושא תקנות, חוקים ורפורמת בענף הביטוח ובתחום הפיקוח מטעם המדינה בכלל.

ישנן חברות ביטוח כלליות, אשר עוסקות במגוון רחב של תחומי ביטוח, בד"כ תהיינה אלו חברות הביטוח הגדולות יותר, אשר להן כוח האדם, הניסיון והידע המתאימים לכך, וכמובן גם הרישיון לכך.

ישנן גם חברות ביטוח ממוקדות יותר, אשר תחום פועלן מגודר לנישה מאוד ספציפית, כמו ביטוח תאונות אישיות, ביטוח תלמידים, ביטוח סיעודי או כל תחום אחר.

חברות הביטוח פועלות לביטוח לקוחותיהן בשני מישורים – באמצעות סוכן ביטוח, המשמש כמתווך במקרה הזה בין חברת הביטוח ובין המבוטח הפוטנציאלי, או באופן ישיר ע"י החברה, תוך כדי פסיחה על שלב התיווך.

כמו בענפים רבים אחרים, לכלל חברות הביטוח בישראל ישנם איגודים להיות חברים בהם –

ע"ר – איגוד חברות הביטוח בישראל, או  – התאחדות חברות לביטוח חיים בע"מ

חברות ביטוח מובילות בישראל, ביטוח סיעודי

הראל חברה לביטוח

מיגדל

קבוצת איילון

חברת אליהו

דיקלה

כלל בריאות

הפניקס

מנורה מבטחים

הכשרה ביטוח

    קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

    לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

    או מלאו את הפרטים:

    הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

    חייגו עכשיו צרו קשר